blog

Yıkarsam prezervatifi tekrar kullanabilir miyim?

Penisiniz İçin Mükemmel Prezervatifi Seçin

Yıkarsam prezervatifi tekrar kullanabilir miyim? Bu, sormaktan utanacağınız hatta düşündüğünüz için bile kendinizin garip olup olmadığını sorgulatan bir soru türüdür. Kötü hissetmeyin bu soruyu düşünen tek kişi sen değilsin.

Özellikle prezervatif kullanımı konusunda yeniyseniz ve sadece bu tür şeyleri öğrenmek için sorguluyorsanız bu durumu anlayabiliriz. Eğer bir doğa aşığıysanız ve bir nesil olarak, hepimiz çok daha çevresel olarak bilinçli, geri dönüşümü ve yeniden kullanmayı öneriyorken bu soruyu soruyorsanız bunu da anlayabiliriz. Hatta bazılarımız 3-5 kuruş daha fazla tasarruf ederek tutumlu olmak adına da bu soruyu düşünmüş olabilir ki evet bildiniz bunu da anlayabiliriz.

Hepimiz için eminim, kauçuğu yıkamak için makul bir durum gibi görünüyor … Lakin konunun en başından ve NET bir şekilde bu soruya cevap vermemiz gerekli: HAYIR!!! Prezervatifi yeniden kullanamazsınız

Bir prezervatifi asla tekrar kullanmayın! Prezervatifler sadece tek kullanımlıkır. İşte yanıt bu kadar sade ve basit.

Size kısa cevabı verdikten sonra hala şüpheniz varsa, devam edelim. Prezervatiflerin neden yeniden kullanılabilir olmadığı hakkında bir sürü neden var.

Cinsel hayatınız henüz yeni olarak aktif oldu ise, sex yapmak için kullanılan takma adları veya sizi koruyan tıbbi cihaz için kullanılan isimlerin hepsini veya herhangi birini tanımayabilirsiniz. Arada bir, birinin ikincisine bir kılıf olarak atıfta bulunduğunu duyabilirsiniz. Bu tür kılıf ve daha geleneksel çeşitlilik uzuvlarınızdan birini kapsar ve söz konusu gövde parçasını korur. Kılıfları temizlersiniz, değil mi? Belki bir çamaşır makinesinde

Tamam, hadi bu çılgınca fikirle gidelim ve bir an için prezervatifleri yıkadıktan sonra tekrar kullanmayı düşündüğümüz bir anı hayal edelim. Kafam şu anda kirli çamaşır sürecinin (prezervatiflerin) gerçekte nasıl çalışacağını hayal ediyor. Küçük bir yük için yeterince “çamaşır birikene”  kadar onları bir çamaşırlıkta tutar mısın? (amaçlanan). Peki paketlemesi olmayacaından “temiz” olanları nerede tutacağız?

Bu kısmı midem daha fazla bulanmadan ve aynı anda gülmeden yazmaya çalışırken çok zor bir zaman geçiriyorum. Ama sana yardım etmek için buradayım ve neden onları yıkamaman gerektiğini açıklamak niyetindeyim, ama önce …

Prezervatifi nasıl yıkarsınız?

Sadece tek bir prezervatifiniz varsa ve ikinci bir tur için gitmek istersen onları elle yıkar mısın? Belki de çamaşır makinenize tutkunsunuz? Yıkama döngüsü ne olacak? Kırışıklık kontrolü ile hassas ya da  hızlı yıkama veya ön yıkamalı programı seçmeli misiniz? Çok kirli olanlar için önden çamaşır suyuna yatırmanız gerekecek mi? Ya da prezervatiflerin bir yıkama ömrü var mı?

Bu prezervatifin yeniden kullanımı ve yıkama durumu hakkında sorabileceğiniz çok fazla soru var. Ne tür çamaşır deterjanı kullanmanız gerekir? Çamaşır suyu kullanmalı mısın, güzel bir şekilde beyazlatılacak mı yoksa sadece yumuşatıcı yeterli mi?

kurutma işlemi

Ve kurutma işlemini de unutmamalıyız. Mandallarla sabitlenmiş balkona asarak doğal olarak kurumasına izin mi vermelisiniz yoksa kurutma makinesinin soğuk döngüsünü mü kullanmalısınız?

Prezervatif de dahil olmak üzere herhangi bir şeyi yıkayacaksanız, bunların hepsi geçerli sorulardır.

Tabii ki, teknik olarak bir prezervatifi “yıkayabilirsiniz”. Bir şeyi yıkamak, yalnızca bir ürün üzerinde sabun ve su gibi bir tür temizleyici kullanmak anlamına gelir.

Tamam, bu kadar fantezi ve şakalar yeter.

Tarihte insanların prezervatiflerini yıkayıp yeniden kullandıkları bir dönem olsa da, YAPMAMANIN sağduyulu nedenlerini hatdi birlikte gözden geçirelim.

Prezervatifi tekrar kullanmama nedenleri

1. Hijyenik değil

FDA, prezervatifleri tıbbi bir cihaz olarak sınıflandırır. Üretim süreci, son kısım olan prezervatifin hava geçirmez bir ambalaj içinde kapatıldığı temiz ve steril bir ortamda gerçekleşir.

Onları yıkarken iyi bir iş çıkaramayabilirsiniz, bu da sinir bozucu bir enfeksiyona neden olabilir. Ayrıca, tüm temizleyiciler latekse uyumlu değildir.

2. Etkinlik

Güçlü bir malzemeden yapılmış olmalarına rağmen yıkama, özellikle onları tutma şeklinizde onlara zarar verebilir veya zayıflatabilir. Prezervatiflerin daha kolay yırtılmasına, dolayısıyla etkinliğinin azalmasına ve akabinde güvenilmez olmasına yol açacak çok fazla değişken vardır.

3. Ucuzlar

Prezervatifler ucuzdur, ama biliyorum, eğer kısıtlı bir bütçeye sahip bir öğrenciyseniz, aynı fiyata başka bir noodle paketi satın alabilirsiniz. Size yardımcı olacak ücretsiz prezervatifler için aile sağlığı merkezleri veya üniversite sağlık departmanı programlarına bakın. Bir yetişkinseniz, prezervatif kadar önemli bir şey için bütçenizde yer ayırmalısınız. Bebeğin çok daha pahalıya patlayacağını aklınızda bulundurmanız gerek!

Prezervatifleri çevrimiçi satın alırsanız, genellikle mağazadan satın almaya kıyasla tasarruf edersiniz. Daha da fazla tasarruf etmek için ek kupon ve indirim kodları da arayabilirsiniz.

4. katlanmış prezervatifi açma

Prezervatifin ambalajından çıkardığınızda nasıl göründüğünü hatırlıyor musunuz? Düzgün görünümlü, taze bir ürün haline getirildi. Onları giymenize yardımcı olacak bir nedenden dolayı bu şekilde yuvarlanırlar. Merak ediyor ve daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız prezervatif nasıl takılır yazımıza göz atın. Kullanacak, yıkayacak ve tekrar kullanacaksanız, orijinal, astarlanmış ve yuvarlanmaya hazır konumda olmadığı için takmanız daha zor olabilir. Daha sonra, takmakta zorlandığınızda, “Siktir et” diyebilir ve takmayabilirsiniz ki bu sizin için bir felaketle sonuçlanabilir.

Bu makalenin sonuna yaklaştıkça gördüğünüz gibi, bir prezervatifi yeniden kullanma fikri giderek daha da aptalca görünüyor.

Sonuç olarak

Yıkadıktan ve kuruladıktan sonra alacağınız tüm riskleri (hijyen, hasar, etkisizlik) göz önünde bulundurarak, kendinize “Bir kondomu tekrar kullanabilir miyim?” diye sormayı unutun. Bunu kesinlikle hatırlayın ve her seferinde yepyeni bir “kılıf” kullanın.

Kim çamaşır yıkamayı sever, değil mi?

Bir prezervatifi yıkadıktan sonra tekrar kullanmak ne kadar kötü olursa olsun, prezervatifi yıkamadan tekrar kullanmaya bile başlama. Yuh yani! Bunu söylemeye dahi gerek yok, ama HAYIR. ASLA. YAPMA. SAKIN!!!!!

Blog'tan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir