blog

Bazı Yiyecekler Erkeklerin Libidosunu Artırabilir mi?

Bazi-Yiyecekler-Erkeklerin-Libidosunu-Arttirabilir-Mi

Erkekler gençlik pınarının anahtarını ne kadar isteseler de ömür boyu güçlü bir cinsel dürtüyü sürdürmeye yardımcı olabilecek hiçbir şey yoktur. Sonuçta, bir erkek 50’li yaşlarına geldiğinde, artık fiziksel olarak üremek için tasarlanmamıştır ve bu nedenle testosteronda doğal bir düşüş yaşar.

Bilim adamları yiyecekleri libido ile ilişkilendiren kesin klinik veriler bulunmadığına dikkat çekiyor, ancak diyetin genel enerji seviyesini ve ruh halini etkilediğini ve bunun da cinsel dürtüyü etkileyebileceğini söylüyor. Bazı araştırmalar, testosteron seviyelerinin, belirli gıdalarda bulunabilen çinko ve B vitamini tarafından beslendiğini göstermiştir.

Çeşitli çalışmalara göre, bu yiyecekler libidoyu etkileyebilir. Arzuda büyük bir artış fark etmeseniz bile, bu ürünlerin başka birçok sağlık yararı da vardır.

Siyah ahududu. Bu fitokimyasal açısından zengin gıda, hem libidoyu hem de cinsel dayanıklılığı artırabilir.

Çam fıstığı. Çam fıstığı arginin ile yüklüdür. Arginin, vücut tarafından kan damarlarını genişletmeye yardımcı olan nitrik okside dönüştürülür.

Avokado. Kalp dostu yağlar, B6 vitamini ve folik asit ile dolu avokado, vücudu beslemeye ve enerjiyi artırmaya yardımcı olur. B6 vitamininin erkeklerde güçlü bir cinsel dürtü için anahtar olan hormon üretimine yardımcı olduğu bilinmektedir.

Karpuz. Karpuz, vücutta arginine dönüştürülen sitrülin içerir. Bu kimyasallar, tıpkı Viagra’nın temel etkisi gibi kan damarlarını gevşetir.

Sızma zeytinyağı. Zeytinyağı vücudun tüm bölgelerine dolaşımı hızlandırır. Yağ sağlık yararları ile doludur ve kalp hastalığı ve kolon kanserini önlemeye yardımcı olabilir.

Brokoli. Östrojen seviyelerini düşürmeye yardımcı olan İndol-3-karbinol bakımından yüksek olan brokoli, erkeklerde büyük bir libido güçlendirici olabilir.

Ayrıca libidoyu etkileyen çok sayıda etken vardır. Ancak genel zihinsel ve fiziksel durum, genel sağlığı büyük ölçüde etkiler. Düşük cinsel istek şikayeti ile gelen hastalarda uzmanların muayene kontrol listerinde egzersiz, kilo ve diyet bu listenin başında gelmektedir. Unutmayın hayatınızda ve ilişkilerinizde sağlıklı bir yerde olduğunuzda, diğer her şey genellikle yerine oturur.

Blog'tan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir